Poyraz Mimarlıkta Mağaza Dekorasyonu

 Poyraz Mimarlık, kaliteli ve modern ev dekorasyonlarının yanı sıra farklı birçok mağaza tasarımlarıyla beğeni kazanmaktadır. Birçok başarılı mağaza projesini hayata geçirmiş olan Poyraz Mimarlık, müşteriler tarafından tercih edilmektedir. Her zevke ve stile uygun mağaza tasarım projelerinde müşteri isteklerine ve ihtiyaçlarına dikkat edilmektedir. Farklı ürün kategorilerine sahip olan mağazalar için farklı ve dikkat çekici konseptler uygulanmaktadır.

 Poyraz Mimarlık İle Mağaza Tasarımları

 Ev ve mağaza dekorasyonu hizmeti veren Poyraz Mimarlık, hem mimarlık hem de iç mimarlık alanında projeler üretmektedir. Müşterilerinin isteklerini ve ihtiyaçlarını dikkate alan Poyraz Mimarlık, farklı tarzlardaki vitrin tasarımları ile de dikkat çekmektedir. Alanında saygın bir konuma sahip olan marka, modern ve kullanışlı mağaza tasarımlarına sahip olmaktadır. Birçok farklı markaya özel yaptığı şık ve fonksiyonel projeler ile mağaza tasarımında öne çıkan bir marka olan Poyraz Mimarlık, bu alanda akla gelen ilk yerlerden biri olmaktadır.

 Marka, aynı zamanda cafe ve restoran tasarımları da yapmaktadır. Çizimden uygulamaya kadar işlerini takip ederek kaliteli bir iş yapan Poyraz Mimarlık, hizmetlerini pek çok farklı yerde sürdürmektedir. Müşterileri tarafından sevilen ve tercih edilen marka, proje hizmetlerinin yanı sıra farklı mağaza aksesuarlarını de internet sitesi üzerinden müşterilerine sunmaktadır. Kullanışlı ve kaliteli olan bu şık ürünler, markanın internet sayfası üzerinden online olarak satın alınabilmektedir.

 Poyraz Mimarlık’ ta Tasarım Mağaza Çeşitleri

 Müşteri isteklerine uygun her konsepti başarı ile uygulayan Poyraz Mimarlık, farklı birçok ürün gamına sahip olan mağaza için hizmet vermektedir. Mağaza dekorasyonu alanında yaptığı başarılı işler ile adını duyurmuş olan Poyraz Mimarlık, kadın ve erkek giyim mağazalarının yanında çocuk mağazaları ile de dikkat çekmektedir. Mağazada bulunan çalışanların ve müşterilerin de düşünüldüğü tasarımlarda onlara uygun alanlar tasarlanmaktadır. Modern ve şık tasarımlar ile döşenen bu mağazaların sahip olduğu vitrinlere de ayrıca ilgi gösterilmektedir.

 Poyraz Mimarlık İle Özgün Tasarımlar

 Poyraz Mimarlık, müşterilerini de dikkate alarak farklı özgün tasarımlarını projelerinde uygulamaktadır. Birçok başarılı projede imzası bulunan marka, müşterilerine güven vermektedir. Dikkat gerektiren projelerin her aşamasında titiz bir çalışma sürdüren Poyraz Mimarlık, uygulamayı temiz bir şekilde müşterilerine sunmaktadır.

 Tasarımı yapılan mağazalarda reyon, kasa, stant, vitrin ve kabin gibi faktörlere ve bunların yerlerine dikkat edilerek yapılan kurguda mağaza içerisinde rahat geçişler olmasına dikkat edilmektedir. Poyraz Mimarlık, farklı stillerdeki tasarım mağaza dekorasyonu çalışmalarındaki başarıları ile öne çıkmakta ve müşterilerine güven vermektedir.

Mağaza Dekorasyonunda Hassas Detaylar

Bütün mağazalar birbirinden farklı ürünlere sahip olsa da tek bir amaçları vardır. Müşterileri içeri çekmek ve beğendikleri ürünlere sahip olmalarını sağlamaktır. Bunun için mağaza dekorasyonu konusunda tasarımcılar her türlü çekici etkiyi kullanırlar. Motive edici enerjik bir müzik, iyi hissettiren bir koku, kaliteli ve minimalist bir tasarım ile müşterinin satın alma motivasyonuna hizmet ederler. Mağaza dekorasyonu başlı başına bir tasarımcı işi, özel bir sanatsal merak ve bakış açısına bağlıdır. Bunun sağlamak için profesyonel bir hizmet çok önemlidir.

 Poyraz Mimarlık olarak ödüllü tasarımlarımızla bu konudaki deneyimimiz sayesinde bu sanatın ustasıyız. Bizim için en önemli nokta ise kağıt üzerinde çalışmaktan teslimat anına dek mağaza dekorasyonunu eksiksiz yapmanın püf noktası müşteriyi anlamaktır. Mağaza dekorasyonu konusunda bizim de dikkat ettiğimiz ve genel geçer bir kurala dönüşmüş bazı teknikler bulunmaktadır.

 1- Göz Alıcı Bir Vitrin Tasarımı İle Başlayın

 Mağaza Dekorasyonunda vitrin tasarımının gücü asla hafife alınmamalıdır. Görsel bir şölene dönmüş teatral bir vitrin, alışverişteki en göz alıcı unsurdur. Dikkat çeker ve içeri davet eder. Vitrinler müşterilerin mağaza ile ilk temasıdır. Bu temas ne kadar etkili olursa müşterinin daha fazlası için içeri girmesi o kadar kolay olur. Aksi halde müşteri mağaza ile hiçbir bağ kurmadan yanından geçip gidecektir. Kısacası vitrinler bir mağazanın hediye paketidir. Daha fazlası için mutlaka açıp bakmak isteyecektir. Bu nedenle vitrinler bir kimliği taşımalı, bir hikayeyi sunmalıdır. Çekici teatral bir vitrin tasarımı her yaşa hitap edebilir.

 Sadece bayanlara yönelik bir mağazanın vitrin tasarımının çekiciliği ile herkesin aklında kalacak bir mağaza oluşturulabilir. Bunun için vitrin tasarımı konusunda asla taviz vermeden, uzmanlarla çalışılmalı ve mutlaka profesyonel ellere teslim edilmelidir.

 2- Mağazanın Ritmini Yavaşlatın

 Günümüzde herkesin acelesi var. Kimse alışveriş için saatlerini harcamak istemiyor. Hatta online alışveriş ortamlarında konfor alanını bozmadan alışveriş yapmayı tercih ediyorlar. Bu konuda son derece haklılar. Ancak mağazaya gelmiş bir müşteri mutlaka keyifli alışveriş yapmak isteyecek ve ürüne dokunmak, giyinmek, tatmak isteyecektir. Ona bu imkanı sunmak için ezberleri bozmalı ve ritmi tam tersine çevirerek yavaşlatmalısınız. Huzur bulacağı dingin ortamda sakince gezinmesini sağlamalısınız. Böylece mağazada daha fazla vakit geçirmesini, dikkatini ürünlere vermesini sağlayabilirsiniz.

 Bunun için de elbette mağazanın dekorasyonu çok önemlidir. Yeni bir şeyler denemesi için mağaza dekorasyonu keşfetmeye elverişli bir tasarıma sahip olmalıdır. Bunun için ürünleri nereye, nasıl yerleştirileceği, müşterinin kullanacağı yürüyüş yolu, ürünleri deneme alanı, test alanı vb detayları buna göre tasarlamalısınız. İyi bir mağaza dekorasyonu müşteriyi vitrin tasarımıyla içeri davet ettikten sonra daha fazla gezmesi ve bakması için teşvik edici olmalıdır.

 3- Kullanılan Yolu İşlevli Hale Getirin

 Müşterilerin kullanacağı yolu belirledikten sonra bu yol üzerine ilgilerini çekecek ürünler, indirimler yerleştirin. Mağazadaki bu yolculuğun, hem doğru bir sıralamayla hem de kullanışlı olmasına dikkat edin. Örneğin marketlerde indirimli ürünlerin hemen girişte sağda yer aldığını biliyorsunuzdur. Ortadaki sepetlerde indirimli ürünlere yer verilmesi satın alma pratiklerini etkilemektedir.

 Bunun gibi psikolojik yapıyla da yakından alakalı olan alışveriş yolunun uzmanlarca tasarlanması çok önemlidir. Böylece doğru ürünü doğru noktaya yerleştirerek asıl hedefe gidene dek daha çok ürün tanıtılmış olacaktır. Mağaza dekorasyonu tasarımında en beğenilen ürünleri en çok ihtiyaç duyulanların önüne yerleştirerek, ihtiyaçtan önce beğenilen ürünlerin tanıtılmasını ve satılmasını sağlayabilirsiniz.

 4- Müşterileri Mağazanın Sağına Yönlendirin

 Mağaza dekorasyonu konusunda yapılan araştırmalarda müşterilerin mağazaya girer girmez sağ tarafa yöneldiğini ispatlamıştır. Bu bilgiyi doğru kullanarak müşterilerin sağ tarafa özel kampanya ve indirim notları iliştirebilir, hediyeli ürünlerinizi renkli ve çekici tasarımlarla daha görünür hale getirebilirsiniz. Daha sonra uyguladığınız müşteri yolunuza doğru yönlendirme yapabilirsiniz.

 5- Temaslı Alışverişin Ayrıcalık Olduğunu Hatırlatın

 Online alışverişten değil de görerek, dokunarak alışveriş yapmak isteyen müşterinin ilgisini çekmek için görselliği ön planda tutmaya özen gösterin. Çünkü görsel bir dünyanın müşterisiyle karşı karşıyasınız ve ellerindeki akıllı telefonlarla mutlaka fiyat ve kalite araştırması yapacaklardır. Bunun için ne olursa olsun sloganları cesur ve yaratıcı bir biçimde mekana yerleştirmelisiniz.

 Müşterinin ürünlerinizi taze, canlı, kaliteli ve görüp beğenerek almasının eşsiz bir deneyim olduğunu vurgulamalısınız. Bu da ancak mağaza dekorasyonundaki profesyonel bir tasarımla mümkün olacaktır. Markanızı güçlü kılmak ve ne sunduğunu bilmek mağazanın kimliği açısından çok önemlidir. Müşteri evden değil, mağazadan alışveriş yaptığı için ayrıcalıklı hissetmeli ve doğru bir karar verdiğine emin olmalıdır.

 6- Yenilikçi Sembollerden Faydalanın

 Her ne kadar dijital bir dünyada alışveriş keyfi yapmıyorsa da müşteriye bunu mağaza dekorasyonu ile anımsatabilirsiniz. Büyük beğeni işaretleri, “Abone ol” yazıları, giyinme odalarında selfie aynaları gibi metaforlarla eğlenceli bir atmosfer oluşturabilirsiniz. Müşterilerin sadece denedikleri ürünlerden bile keyif almasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede mağaza içinde daha fazla vakit harcayabilir ve kendi sosyal medya hesaplarından da bunu paylaşarak tanıtımınıza katkı sağlayabilirler.

 7- Mağaza Tasarımında Minimalist Yaklaşın

 Müşteriyi ürüne boğarak, kafalarını karıştırmayın. Ürünleri nasıl kullanacağını anlayabileceği yerleştirmelerden yararlanın. Mağaza dekorasyonu fresh, sakin ve kararlı bir atmosfer oluşturmalı. Ürünlerin fazlalığı sadece kalitesi hakkında şüphe yaratır. Ancak az ürünle fazla düşünülmüş ve vakit harcanarak özel bir ürün ortaya konulmuş şeklinde bir olumlu yargıya varılabilir. Mağaza dekorasyonu bu kaliteyi ortaya çıkarmalı ve müşteri kendini kalite konusunda güvende hissetmelidir.

 8- Oturma Alanlarını Es Geçmeyin

 Müşterinin alışveriş esnasında oturacağı alanlar oluşturmak çok önemlidir. Bu birçok mağazada gereksiz bulunduğundan es geçilen bir detaydır. Hâlbuki mağaza dekorasyonu içinde oturma alanı, alışverişi destekleyen bir alandır. Müşterinin rahatça dinlenmesini, beklemesini ve düşünmesini sağlar. Elbette oturma alanının karşısına ne yerleştireceğinizi iç mimarlar size söyleyecektir. Mağazanızın en kıymetli parçası tüm şıklığıyla oturan kişiyi kendisine çekecektir.

 9- Aynalardaki Yansımaları Doğru Ayarlayın

 Mağaza dekorasyonu deyince elbette aynalar önemli bir ayrıntı olarak karşımıza çıkabilmektedir. Aynalar sadece müşteriye kendisini gösterir sanıyorsanız emin olun çok yanılıyorsunuz. Aynalar gerideki ürünleri, kampanyaları da gösterir. Bu küçük ayrıntıyı fark ederseniz, dekorasyonda aynayı yerleştirdiğinizde arkada ne olması gerektiğini de hesaba katabilirsiniz. Aynalarla mekanları nasıl geniş gösterdiğimize ve nasıl farklı yerleştirmeler yaptığımızı görmek isterseniz Poyraz Mimarlık web sitemizdeki örnek projelerimizi inceleyebilirsiniz.

 10- Kasa Alanına Özel Tasarım Yapın

 Kasa alanındaki ürünlerin sergilenmesi vitrin tasarımı kadar önemlidir. Çünkü burada yapılan tasarım bir sonraki alışverişe kadar akılda kalacak son kare olacaktır. Mağazanın kurumsal kimliği açısından girişi ve son anını doğru tasarlamak ve bunu akılda kalıcı bir sunuma çevirmek çok önemlidir. Kasada farklı ayrıcalıklara yer vermek, indirimli ürünlerin yerleştirilmesi, deneme ürünleri, hediyeler ve mutlaka ücretsiz bazı ikramlar (şekerleme, kitap ayracı, ataçlar, güzel sözlerden oluşan bir kase vb) bulunmalıdır. Bu konuda mağazanın müşteri portföyü sizi yönlendirecektir.

 Poyraz Mimarlık olarak profesyonel hizmet anlayışımızla her detayı sizin için düşünüyoruz. Çalışmalarımızı yurtiçi ve yurtdışında sürdürerek tecrübemizi farklı fikirlerle geliştiriyoruz. Dünyanın her yerinden müşterimizin olması, yenilikçi ve modern çalışmalara imza atmamızı sağlıyor.

Yukarı