Poyraz Mimarlık Vitrin Tasarımı

Vitrin tasarımı çok önemli bir çalışmadır. Sergilenen ürüne karşı alıcının ilgisini canlandırarak sahip olma isteği uyandırmalıdır. Ticari alanlarda, görsel ve işitsel sanat mekanlarında ve her türlü tanıtım organizasyonu gerektiren yerlerde vitrin tasarımı gerekmektedir. Vitrin alıcıda algı duygusunu hareketlendirmelidir. Doğru tasarlanmış vitrin beklenen maddi manevi etkiyi yaratabilirken, doğru tasarlanamayan bir vitrin kapıdan dönüş nedeni olabilmektedir.

 Vitrin Tasarımı ve Kurulumu

 Vitrin tasarımı yapılacak alanda, ön tanı ve proje tasarımı yapılarak uygulamaya geçilmektedir. Vitrin tasarımı yapılırken, tanıtım şekli, ürün çeşidi ve kullanıcı statüsü göz önünde bulundurulmaktadır. Bu konuda uzman desteği alabilecek ilk adres poyraz mimarlıktır. Doğru kararları vakit kaybetmeden üretime alarak profesyonelleriyle hayata geçirmektedir. Çalışmalarında enerji tasarrufu, doğa ve çevre hassasiyetini ön planda tutmaktadır. Yeni tasarımlara imza verirken finalde ulaşılacak yapının üç boyutlu halini ilk aşamalarda vitrin tasarımı maket halinde sunmaktadır. Poyraz mimarlık ev, ofis, özel ve kurumsal tüm yaşam alanları adına proje üretmektedir. Şehir planlama, kamusal ve özel alanlarda küçük ya da büyük ölçek demeden üretim yapmaktadır.

 Vitrin Tasarım ve Kurulumu Kim Yapar?

 Vitrin çalışmalarını, güzel sanatlar fakültelerinden mezun olarak çalışan görsel tasarım uzmanları yapmaktadır. Vitrin tasarımı poyraz mimarlık uzmanları tarafından güvenle çalışılmaktadır. Sektörde yenilik ve kalite kazandıran teknoloji olanaklarından yararlanılmaktadır.

 Poyraz mimarlık uygulama yaptığı kurulumların tasarımlarını özenle çalışarak son haline getirilmektedir. Tasarım aşamasında yapının boyutları, coğrafi konumu, kullanıcı bilgileri mutlaka göz önünde bulunmalıdır. Vitrin tasarımcısı adeta show yapar gibi çalışmalıdır, çünkü vitrin bir görsel zarafet alanıdır. Endüstriyel yapılardan kültür mekanlarına, ibadethanelerden eğlence mekanlarına kadar tasarım ve proje üretimi yapmaktadır. Okullar, dershaneler, kütüphaneler bulunmaktadır.

 Poyraz Mimarlık Kimdir?

 Poyraz mimarlık, yüksek kalite işlere imza vermektedir. Sağlık ve güvenlik ön planda tutularak insan eliyle güzelleştirmeler yapmaktadır. Çalışmaları arasında eğitim yapıları, ibadethaneler, Kamu ve kurumsal alanlar, özel yapılar, kentsel tasarımlar bulunmaktadır. Konut projeleri, kentsel dönüşüm projeleri, kültürel mekanlar, restoranlar ve restorasyon işleri bulunmaktadır. Bütün yapılarda iç mekan ya da dış mekan çalışmaları yaparak kalite kazandırmaktadır. Vitrin görsel zarafet alanı olarak müşteriyi çekim gücüne sahip olmalıdır. Müşterilerine üç boyutlu maket çalışmalarıyla yapıların son halini ilk aşamada göstermektedir. Poyraz mimarlıkla iletişim kurarak yapılacak işlerinize dair bilgi alabilirsiniz. Kalite ve güven adresi olarak Poyraz Mimarlığın büyük projelerde imzası bulunmaktadır. Tasarım ve kurulum yaptığı bütün yapılarda doğa koşulları kullanıcı istek ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmaktadır.

Vitrinler, müşterinin ürünlerle ilk karşılaştığı andır. Bu nedenle bu anı farklı kılmak profesyonel bir yaklaşım gerektirir. Müşteride, ürünü ilk gördüğü andan itibaren içeri girme ve ürünü deneme isteği vitrin tasarımının büyülü atmosferi sayesinde gerçekleşir. Vitrin tasarımı sadece ürünü müşteriye sunmakla kalmaz aynı zamanda bulunduğu mağazanın kimliğini de yansıtır. Günümüzde değişen moda anlayışı ve tasarım dünyası vitrinleri de dönüştürmüştür. Artık vitrinler teatral kurgularla tasarlanmış görsel illüzyonlarla tasarlanmaktadır.

 Teknolojinin kullanıldığı vitrinlerden, tematik kurgularla hazırlanmış vitrinlere kadar birçok alanda profesyonel çalışmalara imza atmış olan firmamız, kurumların kimliğine uygun bir biçimde vitrin tasarımı uygulamalarıyla mağazalara imzasını atmaya devam etmektedir. Poyran Mimarlık, günümüz ihtiyaçlarına cevap veren bakış açısı ile hazırlık aşamasından sonuna kadar hayal ettiğiniz mekanları oluşturmada gerçek bir tasarım harikası ortaya koymaktadır. Başarılı vitrin tasarımı çalışmaları ile yalnız yurtiçinde değil, yurtdışında da hizmet vermektedir.

 Vitrinde Kurumsal Kimlik

 Mağazaların vitrin düzenlemelerinde en önemli vurgu kurumsal kimliktedir. Bu nedenle Poyraz Mimarlık olarak tasarımda markanın imajını yansıtmak için özenle çalışılmaktadır. Vitrin tasarımı mağazada yer alan ürünlerle bir bütün oluşturarak müşteriyi tematik bir atmosferle karşılar. Ancak vitrinde oluşan atmosfer akıllara yalnızca ürünü değil kurumsal kimliği yani markayı da yerleştirir. Böylece hafızalarda kalan güçlü bir marka ve ilgi çekici ürünlerdir. Bu etkide mutlaka deneyimli ve ne yaptığını çok iyi bilen profesyonel bir tasarımla gerçekleşebilir.

 Işıldayan Vitrinler

 Işıltılı bir mekan her zaman göz alıcı olmuştur. Ancak kararında değilse, sadece göz alıcı olarak kalabilir. Bu da vitrin tasarımı konusunda istenmeyen sonuçlara neden olur. Poyraz Mimarlık aydınlatma tasarımında da ürünü ön plana çıkarmaktadır. Kolayca fark edilen ürünler, doğal ve ilgi çekici aydınlatmalarla göze hoş gelen vitrinler tasarlar. Ürünü merak ettirmek, tanımak ve denemek istemek müşteri için ışıldayan bir dükkândan daha önemli hale gelmelidir. İç mimarlıkta işlevselliği kurguya hapsetmemek bu bakımdan çok önemlidir. Işıldayan vitrinlerin arasında “aradığın burada” diyen ürünlerin altını çizmek vitrin tasarımı için en güçlü mesajdır.

 Tematik Vitrinler

 Poyraz Mimarlık mağazanın kimliğini güçlendirmek için tasarım stratejileri de geliştirmektedir. Dönemsel olarak hazırlanan teatral vitrin tasarımı uygulamaları ile akılda kalan ve bir sonraki sezonda tasarımın ne olacağını merak ettirecek bakış açısıyla müşteri kitlesi oluşturabilmektedir. Dönemsel olduğu gibi, özel günlerde de iletilmek istenen mesaja uygun vitrin tasarımı yapmak markalar için çok önemlidir. Böylece güncelliğini koruyan, modayı takip eden ve hatta yeniliklerin öncüsü olarak dinamiklik kazanır.

 Misafirperver Vitrinler

 Vitrin tasarımı ile müşterilerin sadece ürüne odaklanması yetmez aynı zamanda içerideki diğer ürünler arasında kendisine hitap edecek ürünlerin olacağına da ikna olması gerekmektedir. Bu nedenle çeşitliliğin sergilenmesi çok önemlidir. Ancak bunun için bütün ürünleri vitrine koyarak itici bir görsellik oluşmasından kaçınmak gerekir. Vitrin tasarımı her şeyi ortaya sermeden müşterileri içeri davet etmelidir.

 Minimalist Vitrinler

 Özellikle ürün çeşitliliğinde minimalist vitrin tasarımı son zamanlar en çok tercih edilen dekorasyonlardandır. En gösterişli ve farklı alandan birkaç ürünle tasarım tamamlanarak, ihtiyaçlara yönelik bir yerleştirme yapılmaktadır. Böylece az ürün, doğru aydınlatma ve vitrin tasarımı ile ferah mağazalar ortaya çıkmaktadır.

 Mutluluk Veren Vitrinler

 Mağazayı birçok kez ziyaret etmek ve yeni vitrin tasarımı uygulamasını merak etmek kurumlar için müşterilerinde uyandırmak istedikleri temel duygudur. Bunun için Poyraz Mimarlık olarak vitrin tasarımında müşterilerin yüzlerini güldüren, neşe veren tasarımlara imza atmaktayız.

 Etkileyici Vitrinler

 Hem kurumsal kimliği oluşturmak ve güçlendirmek hem de müşterileri etkisi altına alan vitrin tasarımı için mutlaka beş duyuya hitap etmek gerekmektedir. Poyraz Mimarlık, bu ayrıntıyı mutlaka tasarımlarında dikkate almaktadır. Dikkat çekici bir tasarımda tüm duyuları harekete geçirecek hafıza noktalarını uyaran görsel ürünlere yer vererek kimi zaman hoş kokulu bir ilkbahara, kimi zaman sıcacık bir kış bahçesinden kahve kokulu bir atmosfere geçilmesi sağlanabilmektedir.

 Yaratıcı Fikirler

 Farklı tarzlara sahip vitrinlerde sıradanlık en korkulan etmendir. Oluşan etkinin altına düşmemek ve aynı zamanda etkiyi sürdürmek hiç kolay bir iş değildir. Bu yüzden müşteri portfolyosunu doğru tespit etmek ve müşterinin tercihlerini iyi bilmek gerekmektedir. Müşterinin beklentisinin altına düşmeden yeniliklere alan açacak yaratıcı fikirler belirlemeli ve ürünleri en farklı şekilde sergileyebilmelidir. Poyraz Mimarlık uzman kadrosu ve tecrübeli tasarımcıları ile yenilikleri vitrin tasarımı ve dekorasyonda profesyonelce uygulayan en başarılı isimdir.

 Dar Alanda Ferah Tasarımlar

 Mağazaların vitrin tasarımı için belirledikleri alan ne olursa olsun etkileyici bir atmosfer oluşturmak mümkündür. Ürünlerin arasında doğru tercih yapılması, doğru tema ile her türlü sınırlı alanda doğru bir estetik yakalanabilir. Vitrin aydınlatmalarının ürünlerle ilişkisinin doğru yerleştirilmesi tam anlamıyla bir uzmanlık işidir. Bunun için deneyim ve tecrübe şarttır. Poyraz Mimarlık her türlü vitrin alanı içinde size istediğiniz atmosferi sağlayacak tasarımı ve stratejiyi sunacaktır. Bu konuda sizin en yakın çözüm ortağınızdır.

 Tamamlayıcı Aksesuarlar

 Bazı tasarımlar ürünlerin dışına çıkabilmektedir. Vitrin Tasarımı kurumsal bir bütünlüktür. Bazen sadece logoya, bazen bir tabloya atıfta bulunacak şekilde dizayn edilen vitrinlerde, ürün dışında kullanılan tamamlayıcı aksesuarlar gerekmektedir. Bu kadar detaylı bir bakış açısı için uzmanlarımız her ayrıntıyı kurum adına düşünecektir. Böylece ortaya rakiplerinden tamamen farklı, sıra dışı bir tasarım çıkacaktır.

 Fotoğraf Karesi İçin Tasarımlar

 Günümüzde selfie çekimleri için oluşturulan fotoğraf çekim alanlarının, bir tasarım alanı olduğu bilinmektedir. Bu anlamda yeni vitrin tasarımı uygulamalarında yapılan tematik dekorasyonlarda da fotoğraf çekim alanı mantığı göz önünde bulundurulmaktadır. Böylece eskiden olduğu gibi vitrinlerin fotoğrafının çekilmesinin yasaklanması bir kenara, sadece fotoğraf çektirmek için bile mağazanın önünde kuyruk oluşturulabilmektedir. Vitrin Tasarımı kısa sürede sosyal medyada inanılmaz bir etki oluşturacak ve uzak diyarlardan mağazayı görmeye gelecek fotoğrafçıları da mağazada misafir edebileceksiniz. Poyraz Mimarlık ile vitrin tasarımı sadece bir ürün sergilemesi değil, bir vizyon oluşturmaktır.

 Sanatsal Dokunuşlar

 Bazı vitrin tasarımları özel koleksiyonları sergilemek için özel renkler, farklı aydınlatmalar ve hatta dijital ekran tasarımlarına ihtiyaç duyabilmektedir. Bu tasarımlar için grafik tasarımlarına, ressam gözüne ve dramatik bir kurguya başvurulmaktadır. Akla gelen her türlü duyguyu sanatsal dokunuşlarla vitrin tasarımına yansıtmak mümkündür. Bunun için detaylara profesyonel bir yaklaşım yeterlidir. Bunun için Poyraz Mimarlık ve uzman kadrosu hayallerinizin ötesinde bir hizmet sunacaktır.

 Vitrin Tasarımı Bir İhtiyaçtır

 Vitrin Tasarımı her mağazanın kurumsal kimliğini ortaya koyan bir unsurdur. Bilinçli bir tasarımla doğru imajı verebilmek için uzmanların yardımı gerekmektedir. Sıradan ve albenisi olmayan bir vitrin günümüz görsel dünyasına hitap etmeyecektir. Dış görünüşüyle müşteriyi yakalayamayan bir mağazada ne yazık ki ürünlerini ilgilisine ulaştıramayacaktır. Bu nedenle tanıtımı doğru yapmak için vitrin tasarımı bir ihtiyaçtır.

 Her Alanda Dekorasyon

 Cafe ve Restoran tasarımından, giyim mağazaları ve vitrinlerin dekorasyonuna kadar her alanda hizmet veren Poyraz Mimarlık, kaliteli materyallere, ürün çeşitliliğine ve yaratıcı fikirlere önem vermektedir. Tasarımlarda kurumların hedefleri, amaçları, istek ve fikirleri hassasiyetle dinlenerek, en doğru dekorasyonla müşteri buluşturulmaktadır. Sayısız marka ve mağazaya hizmet vererek tecrübe kazanmış olan Poyraz Mimarlık dekorasyonu her alanda uygulama imkanı bularak zorlu projelere imza atmıştır. 2014 En İyi Mağaza Vitrin Tasarımı ödülü alarak vitrin tasarımı konusunda başarısını kanıtlamıştır.

Yukarı